Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2T] Na większym mrozie zpalają się kontrolki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2T] Na większym mrozie zpalają się kontrolki

    Wigilia OCP

    1. Tomaszek
    2. piotras74 (menu 7+19)
    3.__atomek__ (menu 7+19)
    4. Andriu21tg+
    5. Andrev3
    6. SS (menu 12 x 1)
    7. owoc (menu 12 x 1)
    8. Deo + Natalia (9+18, 6+19) (Prosimy o korektę menu)
    9. eaglemirek (menu 7+19)
    10. rufus1777 (menu 13)
    11. orzeł720
    12. f-sławek -żona i córka
    13. Czarna_LK (menu 10x1)
    14. maksiu (menu 13 x 1)
    15. pstrykacz (menu 7+18)
    16. Krzysiek1120 (menu7+18)
    17. r2r
    18. Aniol + Aniolowo + Aniolątko + sąsiadka (menu 12x3 +13x1)
    19. qu_bek + Ryśka1 (menu 7+19 x1 + 10 x1)
    20. cezary 70
    21. kabanos (menu 7+19)
    22. chrisk_89 z familią (żona i synek). (menu 7+10+19)
    23. Prezes52 ( menu 7 +18 )
    24. dklog + 2 (12,13,14)
    25. Nokius +1
    26. Mickul
    27. blind_walker i Tata Robert i czterołapczasty. (10, 5+18, 69) (Prosimy o korektę menu)
    28. Sdss
    29. sadzik + Madzia + mała OCPk-a POLA (jeśli się uda)
    30. leonn + 1 (no może +2), (menu ?)
    31. albus_lupus (menu 2+10)
    32. mgawron90 (10 poz. x 1)
    33. rafiki (menu 7+19)

    Proponowane Menu:
    2. Oscypek z żurawiną i boczkiem 12.00 PLN
    7. Mega Schabowy z kością 200g 16.00 PLN
    10. Placek zimnioczany po zbójnicku z gulaszem 21.00 PLN
    12. Pierogi ruskie ze skwareckami (10 szt.) 14.00 PLN
    13. Pierogi z mięchem ze skwareczkami (10 szt.) 14.00 PLN
    14. Pierogi ze szpinakiem (10 szt.) 14.00 PLN
    18. Zimnioki zapikone z ziołami 6.00 PLN
    19. Frytki od cepra 6.00 PLN
    20. Frytki od cepra podwójnie solone 8.00 PLN
    podol111

  • #2
    [O2T] Na większym mrozie zpalają się kontrolki

    Witam kolegów

    Jak w temacie, na większym mrozie a dokładnie poniżej -10 stopni i tylko w trakcie zapłonu
    silnika przy przekręcaniu kluczyka - zapalają się dosłownie na 1 sekundę 3 kontrolki :
    - czerwona kierowniczka - Elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy
    - żółty ABS
    - żółty Układ przeciwpoślizgowy napędu (ASR)

    Przykładowo jak wczoraj było -5 stopni to nie było tego objawu a już dzisiaj przy -12 za każdym
    razem to się dzieje, niezależnie od temp silnika i czasu postoju. Na początku tygodnia też
    były większe mrozy i też te lampki się zaświecały.
    Dodam że na szczęście nie obserwuję żadnych nieprawidłowości w działaniu hamulców, ABS
    czy wspomagania kierownicy i te kontrolki pojawiają się na moment i gasną tylko przy
    włączaniu silnika. Moje przypuszczenia są takie że albo to od temperatury zbyt niskiej
    albo np. gdzieś ostatnio zaczepiłem podwoziem o jakiś kawał lodu czy twardego śniegu i
    mi tam coś może poruszyło. Mam to auto już ponad 2 lata i żadnej zimy tak nie było, a
    przede wszystkim rok temu była dużo zimniejsza i długa zima

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi czy podpowiedzi
    Moja Octa:

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

    Komentarz


    • #3
      Akumulator pewnie ostatkiem sił odpalił...... i masz obajwy jakbyś akumulator na chwilke rozlaczył.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        To dział o OI

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez FishPL
          To dział o OI
          Upss to sorry że nie w tym miejscu co trzeba piszę, ale w sumie mój temat może dotyczyć
          tak samo każdej innej Skody

          A czy 2-letni akumulator może już być na wykończeniu ? W sumie może nie to jest problemem
          że jest on wykończony, tylko to że ja cały czas jeżdżę tylko po mieście, a teraz w zimie to
          tylko dom-praca dystans 4 km tak że na tym mrozie nawet mi się silnik nie rozgrzewa a
          już na pewno nie włącza się alternator, albo na tyle krótko ładuje że może faktycznie akumulator
          mam rozładowany...
          Moja Octa:

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mar979
            A czy 2-letni akumulator może już być na wykończeniu
            a czy możemy wróżyć z fusów?
            jeśli możemy to odpowiedź brzmi - tak, może być na wykończeniu i KONIECZNIE trzeba kupic NOWY

            ale jesli mamy powaznie podejść do tematu to odpowiedź brzmi- pomierz pojemnośc akku, prąd ładowania i rozladowania i wtedy będziesz wiedział
            jesli nie wiesz jak to zrobić podjedź do firmy która montuje akku i oni ci zmierzą parametry
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Najbardziej to mi chodziło o czyjąś odpowiedź tutaj że miał taką samą sytuację
              i co z tym zrobił, ale w sumie chyba na zapas zmierzę parametry akumulatora
              Moja Octa:

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

              Komentarz


              • #8
                mar979, hmm, ale może po prostu trzeba sprawdzić klemy czy nie sa zaśniedziałe, zmierzyc akku i jesli będzie wszystko OK to trzeba podłaczyć kompa - może będą jakieś błedy
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mar979
                  Najbardziej to mi chodziło o czyjąś odpowiedź tutaj że miał taką samą sytuację
                  i co z tym zrobił, ale w sumie chyba na zapas zmierzę parametry akumulatora
                  miałem tak i .... zdechł całkiem. Raz podładowany prostownikiem, na razie daje rade, ale wody jeszcze nie sprawdzałem ani jego parametrów .... mysle że 1 lub 2 m-ce jeszcze wytrzyma :diabelski_usmiech
                  auto używane głównie po mieście regularnie, odcinki krótkie - czasem max 10km.

                  teraz powyłączałem wszystkie (prawie) odbiorniki elektryczne - grzane lusterka, spryski, lampki w środku, itp. daje mu jeszcze szansę na "reanimację" :!:

                  błędy wysypał w każdym - prawie- module. związane z bardzo niskim prądem.
                  OII sprzedana


                  Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kapi
                    Zamieszczone przez mar979
                    Najbardziej to mi chodziło o czyjąś odpowiedź tutaj że miał taką samą sytuację
                    i co z tym zrobił, ale w sumie chyba na zapas zmierzę parametry akumulatora
                    miałem tak i .... zdechł całkiem. Raz podładowany prostownikiem, na razie daje rade, ale wody jeszcze nie sprawdzałem ani jego parametrów .... mysle że 1 lub 2 m-ce jeszcze wytrzyma :diabelski_usmiech
                    auto używane głównie po mieście regularnie, odcinki krótkie - czasem max 10km.

                    teraz powyłączałem wszystkie (prawie) odbiorniki elektryczne - grzane lusterka, spryski, lampki w środku, itp. daje mu jeszcze szansę na "reanimację" :!:

                    błędy wysypał w każdym - prawie- module. związane z bardzo niskim prądem.

                    O i o taką odpowiedź mi chodziło

                    U mnie jeszcze były cały czas włączone lusterka na podgrzewanie to pewnie dodatkowo cały
                    czas rozładowywało, a najbardziej u mnie pewnie jednak przez te krótkie odcinki codziennie

                    Dzięki wielkie panowie za odpowiedzi i pozdro
                    Moja Octa:

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mar979
                      czas włączone lusterka na podgrzewanie to pewnie dodatkowo cały
                      czas rozładowywało,
                      lusterka to chyba mają zasilanie po stacyjce
                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                      (znajdź również na fb)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez witachu
                        Zamieszczone przez mar979
                        czas włączone lusterka na podgrzewanie to pewnie dodatkowo cały
                        czas rozładowywało,
                        lusterka to chyba mają zasilanie po stacyjce

                        No tak, ale ciągle z tym włączonym podgrzewaniem lusterek jeździłem od dłuższego
                        czasu, a że robię tylko krótkie odcinki to alternator nie miał kiedy ładować akumulatora.
                        Chyba profilaktycznie pojadę gdzieś na godzinę za miasto i go przegonię powyżej 100km/h
                        to może mi się podładuje
                        Moja Octa:

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

                        Komentarz


                        • #13
                          piotrek_gdy dobrze ci radził. podjedz i sprawdz parametry aku. bedziesz wiedział.
                          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                          Auto Detailing: Dream Car Studio
                          (znajdź również na fb)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mar979
                            Chyba profilaktycznie pojadę gdzieś na godzinę za miasto i go przegonię powyżej 100km/h

                            to może mi się podładuje
                            Ślisko i już ciemno :wink: , lepiej aku pod prostownik, i właściwy prąd ladowania, będzie większy pożytek z tego. Miałem takie coś po przestoju w zimę ok7dni, nie pamiętam tylko które kontrolki się zaświeciły niepotrzebnie' przy rozruchu. Pomogło ładownaie aku z prostownika, ale możesz też sprawdzić pobór prąd , czy coś nie kradnie na postoju, ...jak , znajdziesz na forum.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zrobiłem jak napisałem - godzina jazdy na lepszych obrotach i potem kilka razy włączałem
                              silnik i nic niepotrzebnie się nie świeci

                              Czyli to na pewno akumulator przez słabe ładowanie i dlatego też im większy mróz tym
                              bardziej mi siada - mimo wszystko podziękowania kolegom za naprowadzenie mnie na
                              ten temat, bo bałem się że to wspomaganie kierownicy i hamulców mi siada

                              Pozdro
                              Moja Octa:

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=54561

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mar979
                                Czyli to na pewno akumulator przez słabe ładowanie
                                skąd wiesz?sprawdzałeś prąd ładowania?
                                podziwiam twoje podejście- napisałem- sprawdź ładowanie i parametry akku
                                wtedy będziesz wiedzieć :roll:
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X